01 Şubat 2023, Çarşamba

Dedikodularla değil projelerle ilgileniyoruz

Dedikodularla değil projelerle ilgileniyoruz

Kahramanmaraş ve Ticaret Sanayi Odası seçim sürecinde izlediği, birleştirici ve yapıcı açıklamalarının yanı sıra projeleriyle de gündemde olan KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mustafa Buluntu; “Şuana kadar ne kendim, ne ekibim ne de birlikte yol yürüdüğüm arkadaşların hiç biri isimlerle değil fikirlerle, projelerle ilgilendiler.” Dedi.

Başkan Adayı Buluntu’dan net cevapALGI OPERASYONLARINI BERTARAF ETTİ

Perde arkasında sahte hesaplardan yapılan algı operasyonları ve itibar suikastlarını bertaraf ederek süreci tamamlayan Buluntu, ne kadar tasvip etmeseler de bu tür girişimlerin olduğunu fakat bu tür girişimlere asla pirim vermeyeceklerini söyledi. Mevcut başkan adayının yaptığı son basın toplantısındaki iddiaları da şaşkınlıkla karşıladığına dikkat çeken KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Mustafa Buluntu kendilerini ilgilendirmeyen konuların seçim malzemesi yapılması ve buradan nasıl bir anlam çıkartmaya çalışılmasını da anlamadığını söyledi.

SEÇİMDEN SONRA DA DOSTLUKLAR SÜRECEK

Şubat ayından itibaren sahada görüşmedik kimse bırakmamaya dikkat ettiğini de dile getiren İş İnsanı Buluntu, süreçte gece gündüz yanlarında olarak çalışmalara destek olan arkadaşlarının ailelerine de sabır gösterdiklerin için ayrı ayrı teşekkür etti. Tüm iddialara net cevap veren, seçim sürecinde yaptığı birleştirici seçim çalışmalarıyla da üyelerinden tam not alan KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Adayı Buluntu, “Kim kazanırsa kazansın seçim bittikten sonra dostluklar kalacak, birliktelikler kalacak. Sahadaki yapılan olumlu veya olumsuz algı ve hareketlerin insanlarımızın üzerindeki etkileri kalacak.” Diye konuştu.

İşte Buluntu’nun konuşmasından satır başları;

“Sanayi ve Ticaret alanında önemli bir geçmişe sahip Kahramanmaraş’ta sanayi hamlesi 1980’li yıllarda başlamış 1990’lı yıllarda ise bu hamlesini hızlandırmıştı. 2004 yılında çıkan teşvik yasası ile de kent sanayisi gelişmede büyük ivme yakalamış, sektörel çeşitliği de bünyesine katarak ülkenin önemli sanayi üslerinden biri olmayı başarmıştır.

EKİP ZENGİNLİĞİMİZİ SAHADA

Şubat ayında başladığımız seçim çalışmaları Cumartesi günü tamamlanacaktır. Bu süreçte ziyaret edilmedik ve el sıkmadık üye bırakmadık, en büyük sanayicimizden en mütevazi esnafımıza kadar giderek fikir alışverişinde bulunduk. Sahadaki bu çalışmamız ekip zenginliğimizin oluşmasına da neden oldu. Sektörünün tüm sorunlarına hakim, sektörünü bir adım öne çıkartacak, projeler oluşturacak arkadaşlarla bir ekip oluşturduk.

ODAYI DEDİKODULARLA YÖNETEMEZSİNİZ

Şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum; Şuana kadar ne kendim, ne ekibim ne de birlikte yol yürüdüğüm arkadaşların, hiç biri isimlerle değil fikirlerle, projelerle ilgilendiler. Tüm enerjimizi seçim çalışmaları, üye ziyaretleri ve proje uygulamalardan yana kullandık. Buna rağmen sahte hesaplardan şahsımıza, ekibimize ve yol yürüdüğümüz arkadaşlarımıza yapılan saldırıları ve algı operasyonlarını şaşkınlıkla izliyorum. Bunlarla ilgili hukuki süreci de başlatmış bulunuyoruz.

BU TÜR GİRİŞİMLER BİZİ YILDIRAMAZ

Bu tür girişimlere de asla prim vermeyeceğiz. Zorlu seçim sürecinde ne kadarda tasvip etmesek de bu tür saldırılar olabiliyor fakat kriz yönetir gibi bu sürecinde üstesinden geldik. Bunun yanında rakip adayın düzenlediği basın toplantısında ortaya attığı iddiaları da esefle karşılıyorum. Diğer Aday arkadaşımızın son basın toplantısında ortaya attığı kendisiyle ilgili geçen yıl yaşadığı bazı olayların bu seçimin konusu olmadığını, bizi ilgilendirmeyen bu konudan nasıl bir anlam çıkartmaya çalıştığını da hayretle izliyorum.

BU SEÇİM HANGİ ÇOCUKLARIN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ?

Diğer Bir Konu, Mevcut adayın; “Bu Seçim Çocuklarımızın Geleceği İçin Çok Önemlidir” söylemini talihsiz bir ifade olarak yorumluyorum. Kaldıki Sayın Başkanın çok yakınlarının şu anda ticaret ve sanayi odası bünyesinde resmi görevde bulunmaları tüm kamuoyunca bilinmektedir. Sayın Başkanın “Çocuklarımızın geleceği” ifadesini kullanırken neyi kast ettiğini de anlamış değilim.

AİLE BİREYLERİMİZE SABIR GÖSTERDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Öncelikle birçok zaman sabahladığımız, ailesinden, işinden, sağlığından fedakârlık yaparak çalışmalara katılan arkadaşlarımıza ve sabır gösteren değerli aile bireylerine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Biz iş insanları topluma örnek olmalıyız, tüm hareketlerimizi, açıklamalarımızı bu yönde yapmalıyız. Bu süreçte şehrimizin kıymetli iş insanı Hanefi Öksüz Bey hakkında yapılan algı operasyonlarını da esefle kınıyorum. Kahramanmaraş’ta her iş insanı kent için bir değerdir, en büyük sanayicimizden en mütevazı esnafımıza kadar hepsine saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum.

KİM KAZANIRSA KAZANSIN DOSTLUKLAR KALACAĞINI UNUTMAYALI

Kim kazanırsa kazansın seçim bittikten sonra dostluklar kalacak, birliktelikler kalacak. Sahadaki yapılan olumlu veya olumsuz algı ve hareketlerin insanlarımızın üzerindeki etkileri kalacak. Bu vesile ile tüm üyelerimizi Cumartesi günü oy kullanmaya davet ediyorum. Beyaz Listede buluşalım. Kazanan Kahramanmaraş olsun.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Mustafa Buluntu Kahramanmaraş ve Ticaret Sanayi Odası Kahramanmaraş haberler yerel

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.